Czy można założyć drzwi na „stare ościeżnice”? Nasza firma posiada w ofercie drzwi do futryn dla mieszkań wybudowanych do połowy lat ’70 (głębokość felca 2 cm – to jest ta część drzwi, która po zamknięciu drzwi chowa się w futrynie). ”

 

Obecnie ta głębokość wynosi 2,5 cm, także zawieszenie drzwi kupionych „od ręki” może się okazać nie możliwe.  Dopłata za wyprodukowanie drzwi  do rozmiaru felca 2 cm waha się od 25% do 100%. Skrzydła drzwiowe produkowane obecnie mają 2030 mm wysokości  mierząc „z felcem”, szerokość dla „60” – 644 mm, „70” – 744 mm, ‘80” – 844 mm . Niektóre modele drzwi wewnętrznych są dostępne w wersji „do skrótu”.  Zawieszanie drzwi  na metalowych ościeżnicach wymaga tej operacji w większości przypadków i świadczymy takie usługi.

Drugim rozwiązaniem jest zabudowa poprzez ościeżnice regulowaną nakładkową do ościeżnicy stalowej. Polega to na tym ze na stare ościeżnice montowana jest nowa, która zabudowywuje starą ościeżnice, stara jest nie widoczna. Poprzez to mamy możliwość założenia dowolnego skrzydła drzwiowego w wybranym przez siebie kształcie i kolorze. ( Ościeżnica i skrzydło w tym samym kolorze.). Wszelkie informacje dodatkowe można uzyskać w biurze.

Drewno jest najbardziej odpowiednim materiałem na drzwi. Drewniane drzwi są optymalnym wyborem nie tylko pod względem praktycznym, ale także i estetycznym. Wymagają jednak nanoszenia na nie dwa razy do roku specjalnego mleczka do konserwacji drewna aby utrzymać je w jak najlepszej kondycji.

 

Drewno – materiał szlachetny lecz delikatny

Ciężko sobie wyobrazić bardziej odpowiedni materiał na drzwi niż drewno. Przynajmniej w warunkach budynków mieszkalnych jest to wybór pierwszy, naturalny. Dla różnego rodzaju specjalnych przeznaczeń czy miejsc mniej rzucających się w oczy można często wybierać chociażby metalowe ościeżnice i skrzydła drzwiowe lecz odbędzie się to oczywiście kosztem ich reprezentatywności oraz ogólnych właściwości takich jak choćby izolacja termiczna. Wykonane z drewna drzwi są bowiem optymalnym wyborem nie tylko pod względem praktycznym, ale także i estetycznym.

Niestety jak każdy materiał biologiczny, mimo odpowiedniego zabezpieczenie na etapie produkcji, drewno może z czasem tracić swoje właściwości i po prostu ulec zniszczeniu. Na pewno każdy spotkał się z drzwiami, które napęczniały z powodu wilgoci, wykrzywiły się przez przesuszenie lub spękały z czasem. Drewno zawsze będzie podatne na takie zdarzenia, lecz nie musimy przyglądać się temu bezczynnie.

Konserwacja drzwi

Aby utrzymać drzwi drewniane w jak najlepszej kondycji jest nanoszenie na nie dwa razy do roku specjalnego mleczka do konserwacji drewna. Produkty różnych firm są szeroko dostępne w sklepach po przystępnych cenach. Reagować należy też na wszystkie odpryski lakieru czyli podstawowej warstwy ochronnej. Uzupełnia się je odpowiednimi środkami zalecanymi przez producenta drzwi po uprzednim przygotowaniu do tego powierzchni uszkodzonych.

Uważać należy przy czyszczeniu drewna aby nie wyrządzić tym działaniem szkody na jego powierzchni. Niebezpieczne są w szczególności proszki do czyszczenia, które mogą rysować lakier otwierając dostęp wody do drewna. Wykorzystywać powinno się tylko delikatne detergenty rozpuszczone w letniej wodzie.

źródło: http://artelis.pl/artykuly/32532/wlasciwa-pielegnacja-drzwi-drewnianych

Przy wyborze drzwi do domu, zawsze trzeba dokupić też szereg różnego rodzaju innych produktów; będą to nie tylko klamki i progi, ale też niezbędna jest właściwa framuga czyli ościeżnica. W tym przypadku chodzi o taką konstrukcje, która będzie obejmowała drzwi i pozwalała na ich otwieranie i zamykanie.

 

Do dyspozycji chodzi o ich wygląd, jak i o to, jak są one zbudowane czyli jaka jest ich konstrukcja. Choć na rynku znaleźć można również ościeżnice na zamówienie to zwykle wystarczającym jest, by nasze poszukiwania skupiły się na  dwóch typach  – będą to ościeżnice regulowane oraz stałe, czyli nieregulowane. Czym się one dokładnie różnią i jaką powinniśmy wybrać do naszego domu?

W przypadku ościeżnic stałych, nie jest możliwa ich regulacja, mają one określone wymiary oraz trzeba zawsze dobierać je do tego, jaka jest grubość muru w miejscu, w którym mają być zastosowane drzwi. Przy zakupie musimy więc kierować się dokładnymi danymi i nie ma tu miejsca na żadne pomyłki!
Jeśli chodzi o ościeżnice regulowane, to sprawa jest tutaj łatwiejsza, ponieważ mają one możliwość dopasowania swojej szerokości do grubości muru, wystarczy je tylko delikatnie rozsunąć i będzie można dzięki temu idealnie je dopasować. To bardzo wygodne rozwiązanie, trzeba przy tym oczywiście pamiętać, że ościeżnica regulowana też ma swój własny zakres regulacji, na przykład od 6 do 8 centymetrów, dlatego też trzeba zmierzyć grubość muru przed udaniem się do sklepu i wybraniem właściwej. Koszty ościeżnic regulowanych jest przy tym zazwyczaj większy od tych stałych, ale warto je kupić, ponieważ można je perfekcyjnie dopasować do ścian.
Na koniec nie wolno nam zapomnieć o tym, że należy wybrać albo lewą, albo prawą ościeżnicę a tym samym ustalamy na którą stronę będą otwierały się nasze drzwi.

źródło: http://artelis.pl/artykuly/szukaj/o%C5%9Bcie%C5%BCnica

Drzwi przesuwne to temat, który pojawia się coraz częściej. Dlaczego? Ponieważ są praktyczne, a dobrze wykonane także ładne. Zalety są dość oczywiste: drzwi szklane przesuwne nie zajmują wiele miejsca podczas otwierania, nie utrudniają także komunikacji.

 

Dzięki temu znacznie łatwiej można rozplanować posiadaną przestrzeń, a co za tym idzie – praktyczniej ją wykorzystać. W związku z tym pojawiają się jednak liczne pytania. Pierwszym jest – z jakiego materiału mogą być tego rodzaju drzwi wykonane. 

Odpowiedź na tak postawione pytanie brzmi – z każdego. Przesuwne mogą być zarówno drzwi szklane, jak i drewniane czy z materiałów sztucznych. Wszystko zależy od upodobania właściciela mieszkania, jego przyzwyczajeń estetycznych czy wizji. Ważne też, żeby materiał dopasowany był do przeznaczenia pomieszczenia. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby drzwi szklane oddzielały salon od jadalni. Jeśli jednak będą dzielić przedpokój i łazienkę, warto zadbać, żeby były chociaż nieprzeźroczyste. 

Ważnym dylematem, który należy rozwikłać zakładając w domu drzwi przesuwne jest sposób w jaki będą się chowały. Niezależnie od tego, czy chodzi o drzwi szklane czy wykonane z innych materiałów, istnieją dwie metody pozwalając to zrobić. Pierwsza to konstrukcja umieszczona na ścianie. W tym przypadku drzwi niejako nasuwają się na nią. Drugim – rozwiązanie, w którym drzwi chowają się w ścianę. Nie trzeba architekta, żeby stwierdzić, że druga opcja jest praktyczniejsza – drzwi na ścianie będą mimo wszystko nieco przeszkadzać. Jeśli schowają się do środka, ścianę będzie można wykorzystać tak, jak w każdym innym wypadku – choćby stawiając przy niej meble. 

Niezależnie od tego, czy montujemy drzwi szklane czy drewniane, musimy pomyśleć o nich przed przystąpieniem do prac budowlanych. W praktyce oznacza to konieczność umieszczenia takiego rozwiązania już w projekcie domu. Drzwi przesuwne chowane w ścianie wymagają bowiem umieszczenia w niej specjalnej kasety, do której będą wjeżdżać. Konieczne jest także dobranie odpowiedniej szerokości otworu drzwiowego – powinna być ona co najmniej dwukrotnie większa niż szerokość skrzydła. Dwa skrzydła takich drzwi będą więc wymagały otworu o szerokości 3 metrów. 

To jednak nie koniec. Przesuwane drzwi szklane czy drewniane wymagają zastosowania specjalnego systemu. Chodzi o konieczność budowy ścianki osłonowej, która oddzieli ukryte drzwi od reszty pomieszczenia. Ścianki takie wykonuje się z płyt gipsowo-kartonowych, a kasety – ze stali nierdzewnej. To właśnie sprawia, że montaż tego rodzaju drzwi wymaga wcześniejszego uwzględnienia w projekcie. 

Drzwi przesuwne to rozwiązanie, które może sprawdzić się w mieszkaniach niewielkich i nieustawnych. Jednak w tym przypadku ich montaż będzie mocno utrudniony. Wymienionej powyżej czynniki sprawiają, że raczej nie uda się wstawienie do M3 w bloku drzwi chowanych w ścianie. Dostępne będzie jedynie rozwiązanie połowiczne, czyli drzwi nasuwane na ścianę. To jednak obniży praktyczność rozwiązania. Jaka by jednak nie była, wybór zawsze należy do właściciela.

źródło: http://artelis.pl/artykuly/20662/przesuwane-drzwi-szklane-i-inne

Podczas wyboru drzwi często stajemy przed wyborem drzwi lewe czy prawe? Przedstawiamy obrazek dzięki, któremu wybór powinien być prostszy.

 

POMIAR
Wykonywanie pomiarów u klienta.
DORADZTWO
Doradzamy w wyborze lub doborze produktu.
MONTAŻ
Wykonujemy profesjonalny montaż z dowozem na miejsce.
W naszej ofercie znajdą państwo nowoczesne produkty i rozwiązania.
Masz pytania? Zadzwoń!
603-333-644 691-504-507 665-209-342
Nasi partnerzy: